Strona główna > PROJEKT EFS > Zaj. informatyczne 2009 > _Informacje z zajęć

_Informacje z zajęć

Poniedziałek

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że będą ciekawe zajęcia w naszej parafii i już nie mogliśmy doczekać się do ich rozpoczęcia. Pierwszego dnia ksiądz Darek opowiedział nam o organizacji tych zajęć. Zrobiliśmy pamiątkowe fotografie, które dodaliśmy do naszej strony internetowej.

Wtorek

Dzisiaj  poznaliśmy budowę komputera. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć procesor. Potem poznaliśmy strony internetowe o Olecku i inne ciekawe portale. Bardzo zainteresował nas portal Interklasa, niektóre informacje wykorzystamy w szkole na lekcjach. Dowiedzieliśmy się, że w piątek pojedziemy na basen do Mikołajek. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy.

Środa

Dzisiaj poznaliśmy program Notatnik. Pisaliśmy  notatki o naszej miejscowości. Wszystkie dodaliśmy do strony internetowej. Jak wróciliśmy do domu to mogliśmy pokazać to swoim rodzicom. Potem uczyliśmy się wyszukiwać informacji w internecie i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i wirusach w internecie.

Czwartek

Poznaliśmy różne programy, które są w komputerze. Potem był konkurs na najładniejszy rysunek naszej miejscowości. Mieliśmy też czas na zabawę w grach komputerowych.

Piątek

Rysowaliśmy w programie Paint. Potem był konkurs na najładniejszy rysunek naszej miejscowości. Mieliśmy też czas na zabawę w grach komputerowych.

Sobota

Otrzymaliśmy dyplomy zakończenia kursu. Mateusz, Damian i Kuba otrzymali także dyplomy za najlepsze prace w konkursie graficznym.

Tekst przygotowały: Ania i Sara