Strona główna > PROJEKT EFS > Zajęcia kompensacyjno - wyrównawcze

Zajęcia kompensacyjno - wyrównawcze

Harmonogram zajęć z dysleksji w roku szkol. 2009-2010

Harmonogram zajęć z logopedą w roku szkol. 2009-2010

W ramach realizowanego projektu prowadzone są zajęcia kompensacyjno - wyrównawcze dla dzieci mających specyficzne problemy w czytaniu i pisaniu, czyli tzw. dysleksji rozwojowej. Zajęcia prowadzi psycholog ks. mgr lic. Dariusz Smoleński.

Indywidualne zajęcia logopedyczne prowadzi mgr Wiesława Wróblewska - logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku.

Ze zdiagnozowanymi dziećmi w ramach diagnozy psychologiczno-pedagogicznej od marca do czerwca 2009 roku logopeda i psycholog przeprowadzili ogółem 104 godzin zajęć kompensacyjno-wyrównawczych.

Pod okiem specjalistów uczestnicy ćwiczyli prawidłową wymowę, utrwalali zasady ortografii i pisowni. W ramach zajęć prowadzono także instruktaż rodzicom do pracy z dzieckiem w domu. Na plebanii funkcjonuje także punkt psychologiczno-konsultacyjny.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Od 8.09.2009 r., wraz z nowym rokiem szkolnym, rozpoczął się kolejny etap realizacji działań w ramach zadania. Zajęcia w kierunku dysleksji odbywają się we wtorki i czwartki, natomiast Pani logopeda przyjeżdża na zajęcia w piątki.

Harmonogramy zajęć na zajęcia w tym roku szkolnym dostępne są powyżej.

H. Bogdańska

Wybierz: