Strona główna > PROJEKT EFS > Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

W ramach zadania przewiduje się pomoc w odrabianiu lekcji ze wszystkich przedmiotów, ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów ścisłych, ICT i nauki języków obcych. Będą to zajęcia pozalekcyjne dla wszystkich chętnych uczniów z terenu Parafii. Ich celem jest wyrównanie braków programowych oraz pomoc uczniom w odrabianiu lekcji i w przyswojeniu materiału szkolnego.

1) zajęcia z języka angielskiego realizowane w 3 grupach wiekowych (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum),
2)
zajęcia korepetycyjne z przedmiotów szkolnych (2 grupy wiekowe),
3)
6-dniowe zajęcia informatyczne w okresie ferii zimowych.

Zajęcia korepetycyjne prowadzi Pan mgr Jan Najechalski, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych oraz Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

Od marca 2009 zapewniono uczniom dojeżdżającym do szkół podstawowych i gimnazjów do Olecka, Wieliczek i Babek Oleckich bezpłatne zajęcia korepetycyjne. Pan Najechalski pomaga dzieciom przyswoić wiedzę z matematyki, fizyki, historii, języka rosyjskiego i innych przedmiotów. „Dzięki tym zajęciom mam dobre oceny z polskiego i matematyki - mówi Asia Erpszt, uczestniczka zajęć. - Nasze zajęcia były bardzo dobre. Mogliśmy odrobić lekcje i nauczyć się czegoś nowego”.

Zwieńczeniem pierwszego etapu realizacji projektu był festyn integracyjny „Dni Rodzinny”. Zorganizowano go w niedzielę 28 czerwca 2009 roku na dziedzińcu parafialnym. Pomimo złych prognoz pogoda dopisała, co sprzyjało licznemu udziałowi mieszkańców parafii w festynie. Wzięło w nim udział co najmniej 300 osób. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Więcej informacji oraz galeria fotografii z festynu integracyjnego "Dni rodziny"

Harmonogram zajęć z odrabiania lekcji w roku szkol. 2009-2010

W roku szkolnym 2009/2010 zajęcia z odrabiania lekcji rozpoczęły się 15.09.2009 r. i są prowadzone w 2 grupach wiekowych - szkoła podstawowa i gimnazjum. Na zajęcia zgłosiło się już 17 uczniów ze szkoły podstawowej oraz 13 uczniów z gimnazjum. Zgodnie z harmonogramem każda grupa ma zajęcia co najmniej raz w tygodniu w bloku 2-godzinnym.

Na zajęcia korepetycyjne nie ma zamkniętej listy. Jeśli dziecko ma problemy z matematyką, fizyką, chemią, czy innym przedmiotem to serdecznie zapraszamy!

H. Bogdańska