Strona g艂贸wna > PROJEKT EFS > Zaj臋cia dydaktyczno-wyr贸wnawcze

Zaj臋cia dydaktyczno-wyr贸wnawcze

W ramach zadania przewiduje si臋 pomoc w odrabianiu lekcji ze wszystkich przedmiot贸w, ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem przedmiot贸w 艣cis艂ych, ICT i nauki j臋zyk贸w obcych. B臋d膮 to zaj臋cia pozalekcyjne dla wszystkich ch臋tnych uczni贸w z terenu Parafii. Ich celem jest wyr贸wnanie brak贸w programowych oraz pomoc uczniom w odrabianiu lekcji i w przyswojeniu materia艂u szkolnego.

1) zaj臋cia z j臋zyka angielskiego realizowane w 3 grupach wiekowych (uczniowie szko艂y podstawowej i gimnazjum),
2)
zaj臋cia korepetycyjne z przedmiot贸w szkolnych (2 grupy wiekowe),
3)
6-dniowe zaj臋cia informatyczne w okresie ferii zimowych.

Zaj臋cia korepetycyjne prowadzi Pan mgr Jan Najechalski, nauczyciel Zespo艂u Szk贸艂 Technicznych oraz Gimnazjum nr 2 im. Miko艂aja Kopernika w Olecku.

Od marca 2009 zapewniono uczniom doje偶d偶aj膮cym do szk贸艂 podstawowych i gimnazj贸w do Olecka, Wieliczek i Babek Oleckich bezp艂atne zaj臋cia korepetycyjne. Pan Najechalski pomaga dzieciom przyswoi膰 wiedz臋 z matematyki, fizyki, historii, j臋zyka rosyjskiego i innych przedmiot贸w. „Dzi臋ki tym zaj臋ciom mam dobre oceny z polskiego i matematyki - m贸wi Asia Erpszt, uczestniczka zaj臋膰. - Nasze zaj臋cia by艂y bardzo dobre. Mogli艣my odrobi膰 lekcje i nauczy膰 si臋 czego艣 nowego”.

Zwie艅czeniem pierwszego etapu realizacji projektu by艂 festyn integracyjny „Dni Rodzinny”. Zorganizowano go w niedziel臋 28 czerwca 2009 roku na dziedzi艅cu parafialnym. Pomimo z艂ych prognoz pogoda dopisa艂a, co sprzyja艂o licznemu udzia艂owi mieszka艅c贸w parafii w festynie. Wzi臋艂o w nim udzia艂 co najmniej 300 os贸b. Ka偶dy m贸g艂 znale藕膰 dla siebie co艣 interesuj膮cego.

Wi臋cej informacji oraz galeria fotografii z festynu integracyjnego "Dni rodziny"

Harmonogram zaj臋膰 z odrabiania lekcji w roku szkol. 2009-2010

W roku szkolnym 2009/2010 zaj臋cia z odrabiania lekcji rozpocz臋艂y si臋 15.09.2009 r. i s膮 prowadzone w 2 grupach wiekowych - szko艂a podstawowa i gimnazjum. Na zaj臋cia zg艂osi艂o si臋 ju偶 17 uczni贸w ze szko艂y podstawowej oraz 13 uczni贸w z gimnazjum. Zgodnie z harmonogramem ka偶da grupa ma zaj臋cia co najmniej raz w tygodniu w bloku 2-godzinnym.

Na zaj臋cia korepetycyjne nie ma zamkni臋tej listy. Je艣li dziecko ma problemy z matematyk膮, fizyk膮, chemi膮, czy innym przedmiotem to serdecznie zapraszamy!

H. Bogda艅ska