Strona g艂贸wna > PROJEKT EFS > Opieka psychologiczno - pedagogiczna

Opieka psychologiczno - pedagogiczna

Podstaw膮 przeprowadzenia specjalistycznej diagnozy psychologiczno-pedagogicznej by艂o zbadanie potrzeb edukacyjnych oraz dotarcie do dzieci, kt贸re maj膮 problemy w szkole. W tym celu Ks. Dariusz Smole艅ski odby艂 szerego spotka艅 z dzie膰mi, rodzicami, pedagogami oraz dyrektorami szk贸艂, do kt贸rych ucz臋szczaj膮 uczestnicy projektu.

W marcu i kwietniu 2009 r. specjali艣ci z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Olecku przeprowadzili u wytypowanych dzieci badania umiej臋tno艣ci szkolnych i diagnoz臋 logopedyczn膮. Diagnoz臋 psychologiczn膮 przeprowadzi艂y Joanna Wi艣niewska – psycholog i El偶bieta Domasik – pedagog oraz Wies艂awa Wr贸blewska - logopeda.

W efekcie w okresie od marca do czerwca 2009 roku w roku sze艣cioro dzieci zosta艂o skierowanych na zaj臋cia kompensacyjno-wyr贸wnawcze w kierunku dysleksji, dwoje dzieci na zaj臋cia dydaktyczno-wyr贸wnawcze, a troje dzieci ucz臋szcza艂o na indywidualne zaj臋cia z logoped膮.

Wi臋cej zdj臋膰 z diagnozy

W ramach realizacji umowy partnerskiej w dniu 27.06.2009 r. psycholog El偶bieta Cie艣lukowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku przeprowadzi艂a bezp艂atne zaj臋cia profilaktyczne. Celem zaj臋膰 pt. „Dlaczego na艂ogi s膮 szkodliwe?”  by艂o zapoznanie m艂odzie偶y z mechanizmem powstawania na艂og贸w, ich skutkami, a tak偶e uczenie asertywno艣ci - czyli unikania na艂og贸w i odmawiania.

Wi臋cej fotografii z zaj臋膰 profilaktycznych

H. Bogda艅ska